Güncel
Zorlu PSM Caz Festivali ikinci yılında
  09 Nisan 2018 Pazartesi , 17:36
Zorlu PSM Caz Festivali ikinci yılında
Zorlu PSM Caz Festivali ikinci yılında “Her Müziğin Caz Festivali” mottosunu benimsiyor ve tıpkı geçen yıl olduğu gibi kapsamlı programıyla farklı müzik türlerine ve sanat disiplinlerine yer veriyor. Festival 2 – 13 Mayıs tarihleri arasında, cazın önemli isimlerini dinleyiciyle buluşturuyor.

12 gün boyunca, her gün 4 farklı sahnenin aktif olarak kullanılacağı festivalde 30’dan fazla konser, atölye ve plak pazarı yer alacak.

Konserler

Sahne alacak sanatçılar arasında David Gilmour’a göre yeryüzünün en iyi Pink Floyd coverı yapan grubu ve müthiş şovları The Australian Pink Floyd Show; herkesin favori gitaristi Bill Frisell ve ; popüler şarkılara kattıkları eğlenceli caz melodileriyle Scott Bradlee' s Postmodern Jukebox; Fransız şanson geleneğiyle klasik Amerikan caz repertuarını kendi yorumuyla birleştirerek günümüzün en önemli caz şarkıcılarından biri olmayı başaran Stacey Kent; Balkan dünyasının mega starı Dino Merlin; çıplak ayaklı divaya saygı duruşu niteliğinde Cesaria Evora Tribute; folk, pop ve elektronik müziği biraraya getiren İngiliz müzisyen Patrick Wolf ve minimal piyano sesini Kuzey Avrupa'nın modern elektronik dünyasıyla birleştiren Dardust da var.

Yorumlar
Kod: B81E8