Kültür-Sanat
Salt Galata'dan Sonra “İşveren Sergisi” Çağdaş Sanatlar Merkezi'nde
  05 Mart 2018 Pazartesi , 10:42
Salt Galata'dan Sonra “İşveren Sergisi” Çağdaş Sanatlar Merkezi'nde
Türkiye’de mimar ve işveren müzakerelerinin etkisini, bir dizi nitelikli yapının gelişim süreçleri eşliğinde inceleyen İşveren Sergisi, Salt Galata'dan sonra Salt Ankara ile Başkente geliyor.

Türkiye’de mimar ve işveren müzakerelerinin üretimlere etkisini bir dizi nitelikli yapı temelinde inceleyen İşveren Sergisi, başkentte ODTÜ Kampüsü ile Makbule Atadan Villası’na odaklanıyor.

SALT tarafından geliştirilen İşveren Sergisi, 1930’lardan 2010’lara Ankara, Çanakkale, Denizli, İzmir ve İstanbul’da özel kesim ya da kamu kesiminden sipariş edilmiş olan bir dizi yapı temelinde, mimar ile işveren arasındaki bu kritik ilişkiyi ve iletişimin ürüne nasıl yansıdığını irdeliyor.

İşveren Sergisi, Çağdaş Sanatlar Merkezi'nde 3 Mart tarihinden itibaren görülebilir. Sergi kapsamında Çağdaş Sanatlar Merkezi ve ODTÜ Kampüsü’nde de biz dizi söyleşiler düzenlenecek.

İşveren Sergisi Konuşmaları: Devletin İşverenliğ
10 Mart Cumartesi, 14.00 
ÇSM, Yaşar Kemal Konferans Salonu 

Cumhuriyet’in kuruluşundan bugüne devletin işveren olarak rolünün irdeleneceği programda, politik iradelerin yapılı çevre üretme yaklaşımları tartışmaya açılacak.

İşveren Sergisi Konuşmaları: ODTÜ Kampüsü  
24 Mart Cumartesi, 14.00 
ÇSM, Yaşar Kemal Konferans Salonu 

Yapıcı bir işveren-mimar ilişkisinin ürünü olan ODTÜ Kampüsü’ne odaklı programda, değişen yönetimlerin kampüsün geleceğini ne yönde şekillendirdiği değerlendirilecek.

Yorumlar
Kod: VSJYS