Kitap/Dergi
Mehmet Açar'ın klasikleşmiş bilim kurgu romanı yeniden raflarda
  08 Ağustos 2018 Çarşamba , 10:45
Mehmet Açar'ın klasikleşmiş bilim kurgu romanı yeniden raflarda
Sinema eleştirmeni olarak tanıdığımız Mehmet Açar’ın ilk olarak 2000 yılında yayımlanan klasikleşmiş bilimkurgu romanı Siyah Hatıralar Denizi, yeniden Doğan Kitap etiketiyle raflardaki yerini aldı.

2000 yılında ilk olarak İletişim Yayınları, daha sonra İthaki Yayınları‘ndan okuma fırsatına eriştiğimiz Siyah Hatıralar Denizi romanı Doğan Kitap etiketiyle bir kez daha raflardaki yerini aldı.

Siyah Hatıralar Denizi, okuru mekân, zaman, varoluş ve metinler üzerine düşünmeye çağırdığı klasikleşmiş bir bilim kurgu romanı.

22. yüzyılda bir İçişleri müfettişi Soğuk İstasyon’da iki bilim adamının intiharını araştırmak üzere Ennoia Oteli’ne gelir. Ennoia’da, “Yarının ve dünün asla olmadığı ebedi bir bugün”de sıkışıp kalan insanlar, farklı zaman boyutlarında edebiyat metinleri aracılığıyla haberleşmektedir. Artık koridorlarda insanlarla konuşan bu garip otelde farklı zaman boyutlarında farklı insanlarla karşılaşacak, intiharların gizemine zamanın, mekânın, düş ile gerçeğin o çözülemez gizemi de karışacaktır.

 

Yorumlar
Kod: B81E8