Güncel
Mazhar Furkan Torun'un ikinci kitabı "70'lerin Tuvaleti" okuyucuyla buluştu
  29 Nisan 2018 Pazar , 14:00
Mazhar Furkan Torun'un ikinci kitabı "70'lerin Tuvaleti" okuyucuyla buluştu
İlk kitabı "Kral, Soytarı Donu Giyer" i 2017 yılında çıkaran genç yazar Mazhar Furkan Torun, "70'lerin Tuvaleti" kitabı da Puslu Yayınevi etkiletiyle okuyucuyla buluşuyor.

70’lerin Tuvaleti, yeraltı edebiyatının yetersiz olduğunu düşünenler için bir cevap niteliğinde olduğu iddiasıyla yola çıkıyor.

Kitap Hakkında

Kitap aynı dönemde yaşayan üç farklı insanın ve üç farklı Türkçe’nin kullanılmasıyla, yeraltı edebiyatının, aslında birçok tür gibi işlevsel olabildiğini de gösteriyor.

Üç farklı dramatik yapı ile kurulan dramatik bir çatı ve dört finali ile de büyük finaller seven, kitabın içeriğini değil, finallerini önemseyen okura da bir gönderme yapmak isteyen roman ayrıca dört finale sahip. Bu durum ise türü içerisinde kitabı bir ilk olma özelliğine kavuşturuyor. 

Romanın içerisindeki karakterlerden birini romandan çıkarsanız dahi romanı bir eksiklik hissetmeden bitirebiliyorsunuz. Çünkü üç karakter de kitabın kahramanı değil. Kitaptaki son finale gelmeden okur romanın kimin hikayesi olduğunu anlamıyor.  Yani aslında roman kimin hikayesi olduğunu okura göstererek gizliyor.

Yorumlar
Kod: LIBOI