Güncel
Mary Shelley’den ‘’Ölümlü Ölümsüz’’
  21 Şubat 2018 Çarşamba , 15:24
Mary Shelley’den ‘’Ölümlü Ölümsüz’’
Mary Shelley’i dünya çapında üne kavuşturan Frankenstein romanının yayınlanmasının üzerinden tam 200 yıl geçti. Yazarın ilk kez Türkçe baskısıyla, okuyucuyla buluşacak öykü kitabı ‘’Ölümlü Ölümsüz’’ ise DeliDolu Yayınları etiketiyle raflardaki yerini aldı.

Shelley’nin edebi dehasını açığa çıkaran ‘’Ölümlü Ölümsüz’’ adlı öykü kitabı, sonsuzluk, ölüm ve aşk gibi kavramlarını ele alıyor. Maria Brzozowska’nın Ölümlü Ölümsüz için resimlediği sert kapaklı özel baskısıyla koleksiyon değeri de taşıyan bir kitap.

Çocukluk aşkı Bertha’ya duyduğu aşkın yakıcılığından kurtulmak için ölümsüzlük iksirini yudumlayan Winzy, başlangıçta bunu bir armağan olarak kabul edip ebedi bir huzura kavuştuğunu düşünür. Ancak, sevdiği herkesin ölümüne tanık olmak zorunda kalan genç adam için bu sonsuzluk, kısa sürede bitmek bilmez bir işkenceye dönüşecektir.

Zamanının ötesindeki yapıtlarıyla, iki yüz yılı aşkın süredir, edebiyata yön vermeyi sürdüren Mary Shelley, Ölümlü Ölümsüz’de bir türlü ölemeyen yalnız bir adamın sessiz haykırışını gotik unsurlarla örerek şiirsel bir öyküye dönüştürüyor.  
 

Yorumlar
Kod: JG9MG