Kültür Haberleri
"Kültür ve Turizm"in lideri Türkiye
Anadolu Ajansı    |      16 Eylül 2017 Cumartesi , 11:33
"Kültür ve Turizm"in lideri Türkiye
Kültür ve Turizm Bakanı Kurtulmuş'un BMDTÖ Genel Sekreteri Rifai ile görüşmesinde, Dünya Turizm Örgütü kapsamında Türkiye’nin liderliğinde bir kültür ve turizm komitesi kurulması kararlaştırıldı.

Türkiye'nin uluslararası arenada turizm ve ekonomideki potansiyelini arttırabilmek için yürüttüğü diplomatik ve ikili ilişkilerin bir yenisine de Çin eklendi. Kültür ve Turizm Bakanı Numan Kurtulmuş, Çin'de Türkiye'nin turizm potansiyelinin artırılması için ikili görüşmeler gerçekleştirdi. 

Bakan Numan Kurtulmuş kültür ve turizm konularında ikili ilişkilerde bulunmak için Çin'in Çıngdu kentine gitti. Çin'in ev sahipliğinde düzenlenen Birleşmiş Milletler Dünya Turizm Örgütü'nün (BMDTÖ) 22'nci Genel Kurul Toplantısı'na katılan Numan Kurtulmuş, BMDTÖ Genel Sekreterliğini yürüten Talep Rifai ile bir araya geldi. 

Lider Türkiye
Görüşmede, Dünya Turizm Örgütü (DTÖ) kapsamında Türkiye’nin liderliğinde bir kültür ve turizm komitesi kurulması mutabakatına varıldı. Bakan Kurtulmuş'un, Çin Turizm Ajansı Başkanı Li Cinzao ile yaptığı görüşmede ise Çin'de "2018 Türkiye Turizm Yılı" kapsamında yapılacak etkinlikler, Türk Hava Yolları'nın Çin ve Türkiye arasındaki sefer sayılarının artırılması ile Türk vatandaşlarının sınır geçişleri ve vize konularında yaşadığı sorunların giderilmesi ele alındı.

Yorumlar
Kod: A7ZD7