Güncel
Kentsel İntermedya: Şehir, Arşiv, Hikâye Sergisi Salt Galata’da
  08 Mart 2018 Perşembe , 12:04
Kentsel İntermedya: Şehir, Arşiv, Hikâye Sergisi Salt Galata’da
Berlin, Boston, İstanbul ve Mumbai merkezli dört araştırma aracılığıyla disiplinler arası kent çalışmalarına yönelik yenilikçi yöntemleri inceleyen sergi 7 Mart-1 Nisan tarihlerinde SALT Galata’da.

Küratörlüğünü Eve Blau ve Robert Gerard Pietrusko’nun üstlendiği Kentsel İntermedya: Şehir, Arşiv, Hikâye, Harvard Mellon Urban Initiative bünyesindeki disiplinler arası kent çalışmaları için geliştirilen yenilikçi “intermedya” yöntemlerine odaklanıyor.

Harvard Üniversitesi ve Andrew W. Mellon Vakfı’nın desteklediği dört yıllık bir proje kapsamında; Berlin, Boston, İstanbul ve Mumbai merkezli dört kent araştırması temelinde hazırlanan sergi, bu alandaki kalıplaşmış anlatılar ve hâkim kavramsal çerçevelerin dışında kalan tema ve hikâyelere yer veriyor.

Sergide, arşiv belgeleri, dijital veri setleri, mimari çizimler, fotoğrafçılık, kartografi, grafik tasarım, yazılı içerik, animasyon, film ve video gibi araçların kullanımıyla kentsel çevre, şehirde yaşayanlar ve şehir kültürüne dair üretilen yeni çalışma yaklaşımları görsel anlatımlarla sunulacak. 
 

Yorumlar
Kod: URJXR