Kültür-Sanat
Haldun Taner'in Hatırası Adına Açılacak Müzede Yaşatılacak
  13 Mart 2018 Salı , 12:20
Haldun Taner'in Hatırası Adına Açılacak Müzede Yaşatılacak
Kadıköy Belediyesi, tiyatro ve edebiyat dünyasının büyük ustası Haldun Taner’in 103. Yaş gününde Haldun Taner Müze Evi’ni açıyor.

Tiyatro ve edebiyat dünyasının büyük ustası Haldun Taner ismini taşıyacak Müze Evi açıyor. Kadıköy Belediyesi’nin girişimiyle hayata geçirilen Müze Evi’nde, usta yazar Haldun Taner’in eserleri, şahsi eşyaları, yaratımlarına dair belgeler, afişler ve fotoğraflar sergilenecek.

Müzede aynı zamanla tiyatro dünyasına yeni eserler kazandırma yolunda genç yazarlara yönelik, kurs ve seminerler gerçekleştirilecek. 

Tiyatro sanatının iki temel ayağını buluşturmayı hedefleyen Haldun Taner Müze Evi’nin bir başka projesi de; Haldun Taner Müze Evi Genç Yazarlar Arşiv/ Kitaplığı. Müze Evi bünyesinde yeni ve yerli tiyatro oyunlarından oluşturulacak kitaplık kurulacak.

Kadıköy Belediyesi'ne ait Feneryolu Mahallesi’nde bulunan ikinci derece tarihi eser olan bina restorasyonu yapılarak tamamlanan Haldun Taner Müze Evi, 16 Mart Cuma günü saat 15.00’de, eşi Demet Taner, dostları ve Kadıköy Belediyesi Başkanı Aykurt Nuhoğlu’nun katılımıyla açılacak.
 

Yorumlar
Kod: 96YC6