Güncel
Gamze Şiriner’in Temas/Contact sergisi Türker
  05 Nisan 2018 Perşembe , 10:34
Gamze Şiriner’in Temas/Contact sergisi Türker
İstanbul’un yenilikçi sanat galerilerinin arasında yer alan Türker Art, Gamze Şiriner, “Temas/Contact” sergisini sanatseverlere buluşturuyor.

Daha önce “Karşılaşma–Encounter” sergisi ile dikkatleri üzerine çeken ressam Gamze Şiriner, “Temas/Contact” adlı yeni serisinde, cesur pop art tonlamaları yer alıyor.

Eserlerinde; klasik kompozisyon anlayışının dışına taşarak, özgün monokrom tekniği ve zaman zaman da ikinci renk ilavesiyle farklı bir görsellik ve ifade tarzı yakalayan Gamze Şiriner‘in “Temas/Contact” sergisi 5–28 Nisan 2018 tarihleri arasında Türker Art‘ta sergilenecek. Ressam; gerek portrelerdeki, gerekse bedenlerdeki kesik görsellerin tamamlamasını, bu sergisinde de izleyicinin özgür düş gücüne teslim edecek.

1996 yılından bu yana karma ve solo sergiler yapan, aynı zamanda atölyesinde resim dersleri de veren Gamze Şiriner, günümüz toplumunun yüzeyselleşmiş, kopuk ilişkilerinin maddi bileşenlerini bir tarafa bırakıp, birbirlerine tekrar bağlanmaları üzerine görsel bir eylemde bulunurken, öznesi insan olan çalışmalarıyla izleyicilerle “Temas”a geçiyor.

Yorumlar
Kod: 52U82