Kültür-Sanat
CNR Kitap Fuarı 10 Mart'ta Kapılarını Açıyor
  07 Mart 2018 Çarşamba , 11:30
CNR Kitap Fuarı 10 Mart'ta Kapılarını Açıyor
5. Uluslararası CNR Kitap Fuarı, 19 ülke ve Türkiye’den 350’nin üzerinde yayınevinin katılımı ile 10 Mart’ta kapılarını açıyor. Ana teması ‘oku’ üzerine kurulan fuarda 1.200’ün üzerinde kültür etkinliği düzenlenecek.

5. Uluslararası CNR Kitap Fuarı 10 Mart’ta kapılarını açıyor. CNR EXPO Yeşilköy’de düzenlenecek fuar, 18 Mart tarihine kadar ziyaret edilebilecek. 

Kitap Fuarı, 19 ülke ve Türkiye’den toplam 350’nin üzerinde yayınevini kitapseverlerle buluşturacak. Fuarın bu yılki ana teması ise “oku” üzerine kuruldu.

Fuar, Alfa, Martı, Nesil, Doğan Kitap, Timaş, Epsilon, Tübitak, Profil, İnkılab, Beyaz Balina, İz, Kırmızı Kedi, Yeditepe, Ötüken, Pegasus ve Eğitim Kaynak yayınlarının da aralarında bulunduğu yüzlerce yayınevinin katılımı ile yapılacak.

CNR Kitap Fuarı’nda, konferans, kitap tanıtımı, imza günleri, söyleşiler, çocuk etkinlikleri, dinletilerle birlikte bir çok etkinlik düzenlenecek.  

Fuarın Onur Konuğu Ünlü Edebiyatçı Alev Alatlı

5. Uluslararası CNR Kitap Fuarı’nın bu yılki onur konuğu edebiyat alanında Cumhurbaşkanlığı Kültür ve Sanat Büyük Ödülü'nü alan Türk edebiyatının usta ismi Alev Alatlı olacak. Alatlı, söyleşi, sohbet, imza günlerinde sevenleri ile bir araya getirilecek. 

Necip Fazıl'ın ''Bir Şiir Bir Hayat Çile'' Sergisi Fuarda

Bu yıl Necip Fazıl Kısakürek’in Çile şiirinden yola çıkarak hazırlanan ve şairin fotoğraflarının yanı sıra özel eşyalarının da yer aldığı ''Bir Şiir Bir Hayat Çile'' isimli sergi de fuarda okuyucularla buluşacak.


 

Yorumlar
Kod: TPHWO