Güncel
Ayşegül Dinçkök "Derin Tutku Misunderstood/Yanılgı" sergisi ile Deniz Müzesi'nde
  03 Mayıs 2018 Perşembe , 17:14
Ayşegül Dinçkök "Derin Tutku Misunderstood/Yanılgı" sergisi ile Deniz Müzesi'nde
Fotoğraf sanatçısı Ayşegül Dinçkök'ün dünya serbest dalış şampiyonu Şahika Ercümen'in ortak projesi olan "Derin Tutku Misunderstood/Yanılgı" sergisi 3 Mayıs'ta Deniz Müzesi'nde sanatseverlerle buluşuyor.

Fotoğraf sanatçısı Ayşegül Dinçkök ve Dünya Serbest Dalış Şampiyonu Şahika Ercümen’in ortak projesi olarak hayata geçen “Derin Tutku Misunderstood/Yanılgı” sergisi 3 Mayıs Perşembe günü Deniz Müzesi’nde sanatseverlerle buluşuyor. Daha önce bir benzerinin olmadığı sergi Türkiye’de bir ilk olma özelliği taşıyacak.

İki kadının su altında köpek balıklarıyla korkusuzca yüzdüğü bu macerada bir üçüncü güçlü kadın İklim Tamkan da Misunderstood/Yanılgı’da sergilenecek olan çarpıcı video arta müziğiyle hayat verecek.

İstanbul Deniz Müzesi’nde 4 - 17 Mayıs tarihleri arasında ve 09:00- 17:00 saatlerinde ziyaretçilere açık olacak sergi ücretsiz olarak gezilebilecek.

Köpek Balıkları ile Dost Tabiat ile Uyumlu

Misunderstood/Yanılgı sergisi 400 milyon yıldır su altında yaşayan en eski canlılardan biri olan köpek balıkları ile kadınların pek çok ortak noktasının olduğunu gözler önüne seriyor. Su altında köpek balıklarının yeryüzünde ise kadınların yüzyıllardır yargısız infaz edildiği vurgulanan sergide yanılgılar ve ön yargılar ile her iki canlının da şiddet gördüğünü ve değerlerinin anlaşılmadığını gösteriyor.

Okyanusların var olma kaynağı köpek balıkları olmadan resifler yaşamlarını sürdüremiyor ve ekosistemler bozuluyor. Aynı şekilde kadınların güçlenmesi ve ekonomide yer alması da ailelerin ve tüm ekonominin güçlenmesi ve ülkelerin refah düzeylerinin yükselmesi anlamına geliyor.

Misunderstood/Yanılgı Sergisi herkesi, kadınların karada köpek balıklarının su altı dünyasında varlıklarını sürdürme çabasına şahit olmaya çağırıyor.

ÇABA Kadın Fonu ile Kadınlara Destek

Ayşegül Dinçkök her sergisinde olduğu gibi Derin Tutku Misunderstood sergisi ile de bir sosyal sorumluluk projesine imza atıyor ve “Çaba Kadın Fonu” adı altında kurulan fona destek veriyor.

Yorumlar
Kod: RNFUM