Güncel
Art Ankara 4.Kez Kapılarını Açıyor
  11 Mart 2018 Pazar , 10:52
Art Ankara 4.Kez Kapılarını Açıyor
Dünyanın 26 ülkesinden 550 sanatçı ve 2 binin üzerinde eseriyle, 15 Mart'ta Ankara Ticaret Odası (ATO) Congresium'da açılacak 4. ARTANKARA Uluslararası Çağdaş Sanat Fuarı'nda sanatseverlerle buluşacak.

15 Mart'ta Ankara Ticaret Odası Congresium'da açılacak sanat fuarında aralarında İtalya, İngiltere, Almanya, Avusturya, Fransa ,Kanada ve Rusya'nın da olduğu ülkelerden galeriler, sanatçılar ve koleksiyonerler Ankara’da buluşacak.

ARTANKARA'da resim, heykel, seramik, özgün baskı, fotoğraf, enstalasyon ve kavramsal sanat eserleri 18 Mart'a kadar ziyaret edilebilecek.
Londra’da ve Cambridge’de birçok etkinlikte sergilenen 2015 yılında Bodrum kıyısında cansız bedeni bulunan Alan Kurdi adlı 3 yaşındaki Suriyeli çocuğun yaşayamadığı hayatını anlatan Ufuk Uyanık’a ait sergi de ARTANKARA'da görülebilecek etkinliklerden.

4 gün boyunca fuar kapsamında Türk çağdaş sanatının önemli isimlerinin katılacağı söyleşi, konferans ve çalıştay sanatseverler tarafından takip edilebilecek.

Fuarın paralel etkinlikleri kapsamında 15-18 Mart tarihler arasında tüm fuar ziyaretçileri Mustafa Ayaz Müzesi, Erimtan Müzesi, Satranç Müzesi, TC Devlet Resim ve Heykel Müzesi, Müze Evliyagil ve Rahmi Koç Müzesini ziyaret edebilecekler. Müze ziyaretleri için fuar alanından otobüsler kaldırılacak.

Yorumlar
Kod: A7YD6