Kültür-Sanat
Ali Deniz Uslu’dan yeni şiir kitabı: Mor Sâki
  12 Nisan 2018 Perşembe , 10:29
Ali Deniz Uslu’dan yeni şiir kitabı: Mor Sâki
Girdap Balıkçısı, Karganın Duyduğu kitaplarıyla tanıdığımız yazar-şair Ali Deniz Uslu’nun yeni kitabı Mor Sâki, İnkilâp Kitabevi tarafından yayımlandı.

Yazar-şair Ali Deniz Uslu, Mor Sâki’de şiir ile kısa öyküler arasında kurduğu ilişkiyi bir adım daha ileriye taşıyarak, cüretkâr tavrını koruyarak sürdürüyor. Uzlaşmayan, tehditkâr sözcüklerle dolu yazı ikliminde, kendi fırtınasında korkusuzca kürek çekiyor. Varmak istediği coğrafyaya sanki bir an önce ulaşmak ister gibi.

Kışkırtıcı manifestosunu yazmaya devam eden Yazar, tekrar okumalarda farklı anlamlar barındıran zenginliğini de koruyor. Bağını okuyucuyla değil metniyle kuruyor; bu bütünlüğe girmek, bu bütünlüğü bozmak isteyenlere de kapısı açık.

Şiirlerinde zamandan parçalar koparırken geçmiş, şimdi ve gelecek koridorunda hayata dair sorular sormaya, cevaplar bulmaya devam ediyor. Mor Sâki, yazarın Girdap Balıkçısı, Karganın Duyduğu ve Asfalt Yengeci’nden sonraki dördüncü kitabı.

Ali Deniz Uslu günümüz dünyasının duygusunu, dile dökebilmeyi başarmış önemli genç yazarların başında geliyor. Uslu’nun yeni eseri Mor Sâki’de de, okuyucuya Uslu’nun dille yarattığı evrenin keyfini sürmesi kalıyor.

Yorumlar
Kod: FC5IC